Strona to początek

Prowadząc własną działalność gospodarczą, niewątpliwie należy pamiętać o posiadaniu własnej strony internetowej. Współcześnie to najskuteczniejsza wizytówka firmy. Co więcej, coraz częściej można spotkać się ze stwierdzeniem, że jeżeli czegoś nie ma w Internecie, to nie ma tego wcale!

Wykonanie strony internetowej

Stworzenie strony internetowej to dopiero początek. Kluczowym jest posiadanie strony, która wyróżni się na tle konkurencji i przede wszystkim, która trafia do określonego grona odbiorców (warto zatem na początek zastanowić się nad tym, do kogo ma trafić tworzony komunikat). Tworząc stronę internetową, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę także parametry techniczne strony, np. czas jej ładowania oraz dostosowanie do urządzeń mobilnych.

Prowadzenie kampanii Ads

Aby zaistnieć w świadomości potencjalnych odbiorców, konieczna jest znajomość odpowiednich rodzajów reklam internetowych. Firmy, chcąc wykorzystać potencjał Internetu, inwestują coraz więcej, aby pozyskać nowych klientów.

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na reklamy Google Ads. Są to wszelkiego rodzaju komunikaty, które wyświetlają się internautom już na pierwszej stronie wyników. Reklamy Google Ads wykorzystują różnorodne algorytmy, aby dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów. Specjaliści korzystają m.in. ze słów kluczowych, list remarketingowych oraz danych o potencjalnych klientach (np. miejsce zamieszkania, wiek). Czasem konieczna może okazać się modyfikacja w treści strony, aby dostosować treść do fraz wpisywanych przez internautów.

SEO

Skuteczna strona powinna być dobrze wypozycjonowana. Pozycjonowanie to forma reklamy, która polega na dostosowaniu treści strony pod wymagania wyszukiwarki. Zabieg ten jest jednak skuteczny tylko pod warunkiem, że zawartość strony stanowi wartościową treść dla internautów (zwykle przecież chodzi o trafienie do sprecyzowanej grupy odbiorców, a nie wyświetlenie strony przez przypadkowego internautę, który i tak nie skorzysta z oferowanych usług). Algorytmy wyszukiwarek nieustannie się zmieniają, dlatego konieczne jest o ciągłe modyfikowanie strony internetowej.  

Działania SEO sprawiają, że skuteczne jest zwiększenie rozpoznawalności marki i zbudowanie pozycji lidera w swojej branży.

Share on facebook
Share on linkedin

Chcesz porozmawiać?
Zostaw swój numer - oddzwonię