O marketingu w sieci

Stworzenie strony internetowej to podstawa funkcjonowania firmy w XXI wieku i trudno jest się z tym nie zgodzić. Jednakże samo stworzenie witryny i opublikowanie jej w sieci to za mało! Takie działanie można porównać do zakupu samochodu, który jednak po odebraniu z salonu ma zwykle kilka litrów benzyny w zbiorniku. Ciężko będzie dotrzeć na tym do celu. Dobry marketing jest swoistym paliwem dla naszej strony. Co zatem zrobić i jakie działania są potrzebne? O tym nieco więcej poniżej.

Odpowiednie wykonanie i treści

Dzięki popularyzacji skryptów do tworzenia stron, część osób decyduje się na samodzielne tworzenie i prowadzenie ich. Jednak przy obecnym poziomie konkurencji na rynku, to ten element jest tak naprawdę najważniejszy w dalszej promocji i pozwoli na sukces w sieci. Po pierwsze cała zawartość ma być czytelna i dopasowana do potencjalnego klienta firmy. Po drugie powinna być napisana w sposób marketingowy i zachęcający do skorzystania z oferty. A po trzecie, chociaż to równie ważne jak poprzednie podpunkty, musi być zgodna z zasadami SEO. Bez dobrej optymalizacji witryny trudno będzie zyskiwać ruch, pozycjonować stronę i skutecznie dopasować reklamy i umożliwi sprawny marketing online. Ponadto potrzebne jest również dodanie kont takich jak Google Ads i analityki wraz z poprawną konfiguracją.

Reklama, reklama i jeszcze raz marketing

Dzięki poprawnemu skonfigurowaniu analityki możemy śledzić ruch na stronie, a Google Ads pozwala śledzić słowa kluczowe wyszukiwania, po których użytkownicy trafiają nie tylko do nas, ale również i do konkurencji. Na podstawie takich danych można skonfigurować przede wszystkim efektywną finansowo kampanię reklamową dzięki między innymi wykluczaniu słów kluczowych, które generują koszta, ale nie powodują wzrostu sprzedaży. Możliwości jakie daje reklama w sieci jest naprawdę wiele, można je zawierać w YouTube, Gmail, aplikacjach mobilnych, stosować remarketing. Dobra reklama to taka, która trafia do klienta i generuje maksymalny ruch i tak zwaną konwersję, czyli sprzedaż, zapisanie się do newslettera lub kontakt z firmą i zwiększanie sprzedaży. Do tego oprócz wspomnianych wyżej czynności konieczne jest odpowiednie generowanie leadów i treści reklamy. Potencjalni klienci muszą być zachęceni nagłówkiem i dwoma-trzema zdaniami. Jest to rozbudowana czynność, która nawet doświadczonemu fachowcowi zajmuje co najmniej kilka godzin i jest procesem dynamicznym, który trzeba kontrolować.

Pozycjonowanie i optymalizacja

Działania pozycjonerskie to działanie konieczne i pozwalające osiągać trwałe rezultaty. Dopasowanie treści, opisów, tagów, nagłówków i ogólnej budowy strony do algorytmów Google to podstawa dzięki której odpowiedź na pytanie jak sprzedawać więcej stanie się łatwiejsza. Ponadto ważne jest także budowanie bazy linków z wartościowych wpisów, katalogów i artykułów sponsorowanych, które to zachęcają do skorzystania z  oferty. Algorytmy Google stale zmieniają się i wprowadzane są kolejne poprawki, więc zaufanie w tej kwestii fachowcom i ich opieka nad stroną do nieodzowny element doradztwa biznesowego w sieci.

Share on facebook
Share on linkedin

Chcesz porozmawiać?
Zostaw swój numer - oddzwonię