Analiza

Konkurencji

Najprostszym narzędziem umożliwiającym poznanie Państwa konkurencji jest ich strona internetowa. Jednak analizy to o wiele więcej. Posługuję się raportami branżowymi, raportami giełdowymi i opiniami ekspertów. Wykorzystuję wiedzę i umiejętności, aby zebrać informacje o kluczowych konkurentach. Obserwuję ścieżki rozwoju Państwa konkurentów by odszukać niszę, której jeszcze nikt nie zagospodarował, a która pozwoli najlepiej zarabiać pieniądze.

Klientów

Przeanalizuję portfolio dotychczasowych klientów i wspólnie określimy czemu zdecydowali się na współpracę właśnie z Państwem. Zbadam jakie są ich potrzeby oraz postaramy się określić jakie będą w przyszłości, co pozwoli za nimi podążać i powiększać sprzedaż. Nakreślę też obraz idealnego klienta i ścieżki jego rozwoju.

Jednakże to nie wszystko. Pochylę się także nad sposobem Państwa pracy z klientem. Określę jaki jest czas reakcji zespołu handlowego na zapytania oraz jak konstruowane są odpowiedzi, a także jak pozyskiwani są nowi klienci. Przyjrzę się także temu jak zespoły pracują z klientami nad projektami, które już się toczą oraz jak radzą sobie w sytuacjach trudnych.

Oferty

Określę co wyjątkowego jest w Państwa ofercie, co sprawia, że klienci wybierają tę, a nie konkurencyjną firmę; albo co sprawia, że chwilowo przegrywacie Państwo z konkurencją.

Jaki jest cykl życia Państwa produktu lub projektu czy jest on zrozumiały dla obecnych i przyszłych klientów? Pogrupuję produkty na rozwojowe, ustabilizowane, te o niepewnej przyszłości, a także produkty schyłkowe.

Czy Państwa oferta może zostać rozbudowana tak by klienci nie musieli szukać usług dodatkowych u firm konkurencyjnych. Przyjrzę się także cennikom i określę czy poziomy cen odpowiadają trendom rynkowym.

Przeanalizuję także materiały marketingowe oraz informację jaką wysyłacie Państwo w rynek. Sprawdzę czy wasz przekaz odpowiada temu czego poszukują konsumenci lub partnerzy biznesowi.

Strony internetowej i aplikacji

Przeprowadzę analizę Państwa strony internetowej pod względem użyteczności (UX) oraz przekazu (treść, zdjęcia). Podczas prac odniosę się zarówno do wersji PC strony jak i tej przeznaczonej na urządzenia mobilne (tablet, telefon). Przeanalizuję także aplikację mobilną i podpowiem jakie dodatkowe korzyści można dzięki niej uzyskać.